Coaching w firmie. Kilkanaście lat doświadczeń w perspektywie organizacji, które wykorzystują coaching jako metodę rozwoju

termin: 17 września, godzina 9:30-10:30
ścieżka: Sesja Plenarna
sala: Sala 1
typ: Panel Dyskusyjny CS
język: PL PL

Opis wystąpienia:

Do udziału w dyskusji zostaną zaproszeni menedżerowie praktycy, którzy od wielu lat realizują projekty coachingowe w swoich firmach. Dyskusja ma skłonic panelistów do odpowiedzi na następujące pytania:

  • kiedy coaching w firmie działa, a jakie warunki sprawiają, że działać nie może;
  • w jakich działaniach projekty coachingowe sprawdzają się najlepiej, a gdzie ich stosowanie nie ma sensu;
  • czy coaching wnosi wartość do organizacji, jeśli tak, to jaką?

Panel poprowadzi Artur Rzepecki

Prelegenci

Artur Rzepecki

Jest niezależnym doradcą personalnym prowadzącym projekty coachingowe i rozwojowe dla zarządów i wyższej kadry menedżerskiej. Studiował Pedagogikę na Uniwersytecie Śląskim oraz w Studium Dyrektorów ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi, ukończył również Akademię Przywództwa Strategicznego w ICAN Institute. Jego doświadczenia zawodowe to zarządzanie obszarem rekrutacji, szkoleń i planowania rozwoju w dużych organizacjach. Początkowo przez kilka lat związany z branżą FMCG miał okazję budować programy i praktyki HR, które zostały wdrożone również w innych krajach Europy Wschodniej. Do końca 2003 roku, przez ponad cztery lata kierował rekrutacją i rozwojem pracowników w Polkomtelu. Od stycznia 2004 do końca 2009 był Partnerem w Aretes Consultants gdzie zrealizował kilkadziesiąt projektów executive search oraz rozwinął i był odpowiedzialny za praktykę coachingową. Artur jest absolwentem wielu kursów coachingowych min ICC, CTI, CCL, ORSC. Od ponad 8 lat jest aktywnym członkiem, a od IV 2009 do IV 2011 był Prezesem Polskiego Oddziału International Coach Federation. Artur zrealizował w ciągu ostatnich lat ponad 2000 godzin coachingu.

 

Aleksandra Bożyk

Zelmer S.A.

Dyrektor. ds. zarządzania zasobami Ludzkimi Zelmer. Opowiedzialna za politykę personalną wszystkich spółek należących do Zelmeru w Polsce i Europie. Wcześniej: konsultant, Project manager współpracujący z różnymi klientami; Dyrektor ds. Rekrutacji i Rozwoju w ING. Doświadczony menedżer; licencjonowany coach (ICC), trener; absolwentka UW, członek BPS (British Psychological Society), wieloletni praktyk biznesu. Od prawie 10 lat oprócz innych narzędzi, korzysta z coachingu jako narzędzia wspierającego rozwój kadry menedżerskiej.

 

Anna Karecka

Coca-Cola HBC

Dyrektor ds. rozwoju i coachingu w Coca-Cola HBC Polska Sp z o.o. Od 6 lat odpowiedzialna za wdrażanie strategii rozwoju pracowników oraz stylu pozytywnego przywództwa w Coca-Cola HBC Polska. Twórca i trener programów rozwojowych dla menedżerów i talentów w organizacji. Mentor i coach w obszarze rozwoju przywództwa i podnoszenia efektywności zespołowej. Certyfikowany coach ICF w zakresie coachingu indywidualnego oraz zespołowego. Przed objęciem aktualnego stanowiska, ponad 15 lat doświadczenia na stanowiskach HR Managera.

 

Coca-Cola HBC

Coca-Cola HBC Polska jest częścią grupy Coca-Cola Hellenic, wiodącego europejskiego producenta napojów bezalkoholowych, będącego drugim pod względem sprzedaży rozlewcą napojów The Coca-Cola Company na świecie. Działa w 28 krajach obsługując ponad 560 mln konsumentów. W Polsce posiada cztery zakłady produkcyjne – w Łodzi, Radzyminie i Staniątkach koło Krakowa oraz zakład butelkowania wód naturalnych w Tyliczu koło Krynicy. Portfel produktów obejmuje: gazowane napoje bezalkoholowe Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, KinleyTonic, Lift; soki, nektary i napoje Cappy; wody mineralne Kropla Beskidu i Multivita z ujęcia Kropla Minerałów; napoje izotoniczne Powerade, napój energetyczny Burn oraz gotowe do spożycia herbaty Nestea.

Joanna Sosnowska

Coach, mentor, asesor, trener i menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołem. Od kilkunastu lat zarządza różnymi strukturami funkcjonalnymi i macierzowymi w Banku Zachodnim WBK. Posiada międzynarodowe licencje z zakresu zarządzania zmianami - ODR i coachingu - ICC. Ekspert w procesach związanych z HR-em, w tym: zarządzanie przez cele, coaching, mentoring, procesy rekrutacyjne, zarządzanie talentami, budowanie ścieżek karier, inicjowanie i realizacja programów rozwojowych oraz długoterminowych form rozwoju, zarządzanie zmianami i projektami. Zwolennik coachingowego stylu zarządzania jako źródła wsparcia pracowników w zmianie, efektywnego sposobu budowy zaangażowania, osobistej odpowiedzialności, proaktywności i skupienia na rozwiązaniach.