Kto kogo mentoruje? Pokolenie komputerowych geeków vs pokolenie X. Rozwijanie kompetencji technologicznej oraz transfer postaw, wartości i wiedzy na przykładzie start-up’u

termin: 16 września, godzina 12:40 - 13:30
ścieżka: ścieżka 2 - MENTORING - MIĘDZYPOKOLENIOWY TRANSFER KOMPETENCJI
sala: Sala 2
typ: Prelekcja Ekspercka CS
język: PL PL

Opis wystąpienia:

Wystąpienie poruszy kwestie relacji mentor – mentee, prowadząc dywagacje, kto faktycznie jest stroną rozwijającą się, a kto nauczycielem i co proces niesie dla obu stron. W szczególności zwracając uwagę na różnice pokoleniowe oraz ich różne podejście do procesu mentoringu. W zestawieniu pokoleń dojdziemy do wniosku, co daje z siebie każda ze stron w rozumieniu kompetencji, postaw, czy wiedzy i jak to można wykorzystać, np. przy uruchamianiu nowego oddziału, czy przedstawicielstwa firmy. Na zakończenie wypłynie nam teza, że wykorzystanie zasobów różnych pokoleń daje, poza efektem biznesowym, również narzędzie do zarządzania wiekiem, czy wiedzą w organizacji również w ujęciu business case, który będzie omówiony.

  • Role w procesie mentoringu.
  • Spojrzenie na pokolenia.
  • Przedmiot mentoringu.

Prelegenci

Grzegorz Skibiński

Citi Handlowy

Od 2008r. szef HR Shared Services w Citi Handlowy, członek EMEA Leadership Team. Zdobyte doświadczenie łączy z obszarem uniwersyteckim jako członek Executive Education Advisory Board na Akademii L.Koźmińskiego oraz działalnością w Polskim Stowarzyszeniu Mentoringu. Lider licznych projektów Wolontariatu, propagator idei CSR’u. Działa w Fundacji im. L.Kronenberga oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Citi Handlowy

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A.-najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Będąc częścią grupy Citi, prowadzącej ok. 200 milionów rachunków w ponad 160 krajach i jurysdykcjach jest jednocześnie instytucją o wysokim poczuciu odpowiedzialności społecznej. Misję nowoczesnej filantropii realizuje poprzez Fundację Bankową im. L.Kronenberga.